Sekcja ogólna
Навчальна дисципліна «Кадровий консалтинг» спрямована на поглиблення та засвоєння студентами основних принципів і теоретичних підходів діяльності з консультування керівників, управлінців з широкого кола питань у сфері кадрової, фінансової, комерційної, юридичної, експертної діяльності, а також формування основних підходів, які необхідні для управлінської роботи.
На сучасному етапі розвитку суспільства консалтинг є надзвичайно важливим елементом ринкової інфраструктури розвинених країн світу. Становлення та розвиток консалтингу в Україні зумовлені процесами ринкової трансформації економічної системи, реформування відносин власності, започаткуванням інституту підприємництва. Причому поступове надбання вітчизняним бізнесом рис цивілізованої діяльності потребує відповідної професіоналізації консалтингу.
Необхідність своєчасної адаптації підприємств, організацій, установ України до сучасних економічних умов господарювання зумовила певний дослідницький інтерес до управлінського консультування як виду професійної підприємницької діяльності.
Метою викладання навчальної дисципліни «Кадровий консалтинг» є формування у студентів цілісної системи знань про теоретичні засади, цілі, принципи кадрового консалтингу в системі управління персоналом та готовність використовувати методи та технології консультування в різних областях життя і практичної діяльності економіста.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Кадровий консалтинг» є набуття теоретичних знань з основ професійного кадрового консультування, загальна характеристика системи консалтингу персоналом її використання.
У процесі вивчення дисципліни студенти повинні:
Оволодіти компетенціями:
– здатність до проведення робіт з кадрового консалтингу з метою відбору і підбору кадрів;
– здатність до роботи з системою консультування персоналом, що сприяє оптимізації виробничого процесу.
Знати:
– предмет, мету та завдання кадрового консалтингу;
– основні елементи організації кадрового консультування;
– базові принципи, цілі і завдання кадрового консалтингу;
– основні етапи і технологію системи консультування персоналу її використання;
– основні принципи побудови системи консультування персоналу її використання;
Вміти:
– визначати модель консалтингу: експертну, проектну, процесну;
– застосовувати методи досягнення консультаційних змін на практиці;
– розраховувати основні показники діяльності фінансових організацій та
– підприємств;
– працювати з пошуку інформації про стан ринків консультаційних послуг і
– вміти аналізувати цю інформацію;
– проводити ідентифікацію та аналіз ключових проблем на підприємстві;
– розраховувати ціни ефективність на консультаційні послуги.
Міждисциплінарні зв’язки. Дисципліна «Кадровий консалтинг» ґрунтується на знаннях, отриманих студентом після вивчення дисциплін, як «Макроекономіка», «Мікроекономіка», «Інформатика», «Менеджмент», «Маркетинг», «Регіональна економіка» та інші.