Tematyka

  • Sekcja ogólna

    Дисципліна “Оптимальне керування” викладається студентам першого курсу магістратури математичного факультету спеціальностям 111 та 113 - «Математика» та "Прикладна математика". Ця дисципліна є необхідною складовою частиною вивчення сучасних методів математичного моделювання, що надає можливість оволодіння студентами основними ідеями та методологією теорії оптимального керування та динамічного програмування, а також їх застосуванням при розв’язанні оптимізаційних задач. Вміння застосовувати сучасні оптимізаційні методи до проектування керованих систем є невід’ємною складовою частиною підготовки сучасних фахівців – математиків. Сучасні методи оптимального керування знаходять широке застосування у різноманітних галузях науки та техніки.

    Метою вивчення курсу “Оптимальне керування” є оволодіння студентами науковими основами, сучасною методологією та особливостями застосування апарату оптимального керування у наукових дослідженнях. До основних завдань цього курсу відносяться формування у студентів уявлення про сутність оптимальних процесів, принципу максимуму, динамічного програмування та особливості застосування методів оптимального керування до розв’язання оптимізаційних задач.

    Значення курсу «Оптимальне керування» полягає у формуванні у студентів методологічної бази для застосування принципу максимуму та динамічного програмування до прикладних досліджень керованих систем у різних галузях науки та техніки.

    У результаті вивчення курсу студент повинен знати: постановку основних задач оптимального керування, принцип максимуму Понтрягіна для лінійних та нелінійних керованих систем, сутність методу динамічного програмування, вміти будувати математичні моделі керованих систем у формі задач оптимального керування, розв’язувати лінійну задачу оптимальної швидкодії, задачу синтезу оптимального керування, а також задачі з рухомими межами, застосовувати метод динамічного програмування для розв’язання задач оптимального керування.

    Вивчення курсу “Оптимальне керування” ґрунтується на знаннях студентів з дисциплін “Математичний аналіз”, “Диференціальні рівняння”, “Варіаційне числення та методи оптимізації”, “Теорія керування”.

    Викладач: канд. фіз.-мат. наук, доцент, Клименко Михайло Іванович

    Кафедра: кафедра фундаментальної та прикладної математики, І корпус, ауд. 21

    У 2023-24 н.р. заняття здійсюється на платформі ZOOM 

    Ідентифікатор 517 422 6268, код доступу C82BPh

    Профіль викладача на сайті ЗНУ: http://sites.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=37288&lang=ukr&news_code=klimenko-mikhajlo---vanovich

    E-mail: m1655291@gmail.com

    Інші засоби зв’язку:  Moodle  (форум курсу, приватні повідомлення))


  • Змістовий модуль 1. Сутність та основні поняття оптимального керування

  • Змістовий модуль 2. Принцип максимуму

  • Змістовий модуль 3. Застосування принципу максимуму

  • Змістовий модуль 4. Принцип Беллмана у неперервних задачах

  • Змістовий модуль 5. Синтез оптимальних регуляторів

  • Змістовий модуль 6. Оптимальна стабілізація

  • Змістовий модуль7. Дискретне динамічне програмування

  • Змістовий модуль 8. Економічні задачі динамічного програмування