102 хімія
Метою викладання навчальної дисципліни «Сучасні проблеми хімічної науки» є поглиблене засвоєння фундаментальних знань в сфері хімії, які є основою для подальшого вивчення циклу хімічних, екологічних, біологічних дисциплін, а також будуть широко використані в практичній роботі фахівця-хіміка.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Сучасні проблеми хімічної науки» є вивчення теоретичних основ засобів утилізації шкідливих речовин та застосування їх в рішенні практичних завдань як у сфері хімії‚ так і на міждисциплінарних границях курсу з іншими галузями знань.
Згідно з вимогами освітньої (освітньо-професійної, освітньо-наукової) програми студенти повинні досягти таких результатів навчання (компетентностей):
o усвідомлювати рiзноманiття методів утилізації шкідливих речовин;
o розуміти основні забруднювачі території України та методи їх знешкодження;
o осмислювати гранично припустимі рівні забруднення в різних середовищах;
o передбачати можливі наслідки для оточуючого середовища використання того чи іншого методу утилізації шкідливих речовин;
o здійснювати аналіз основних методів знешкодження токсичних речовин;
o оцінювати надійність методів знешкодження промислових відходів.
Міждисциплінарні зв’язки. Знання, отримані студентами з дисциплін: «Неорганічна хімія», «Фізика», «Основи вищої математики», «Техніка експерименту», «Аналітична хімія», «Фізична хімія», «Колоїдна хімія», «Органічна хімія».
Вивчення курсу «Сучасні проблеми хімічної науки» забезпечують успішність вивчення таких навчальних дисциплін:
1. Аналітична хімія: знання основних хімічних законів, властивостей речовин, проведення якісних реакцій на катіони та аніони, виконання розрахунків під час виконання кількісного аналізу.
2. Органічна хімія: знання хімічної термінології, основних законів та понять хімії.
3. Техніка експерименту: знання про хімічний посуд, властивості, будову та перетворення речовин.
4. Хімія фізична: знання про будову і склад речовин, розуміння основних законів хімії, а також основних закономірностей протікання хімічних реакцій.
5. Хімія колоїдна: знання основних законів хімії, будови і складу речовин, властивостей неорганічних речовин і їх перетворень, властивостей розчинів.
6. Хімічні методи в біології: знання основних хімічних законів та понять хімії, властивостей неорганічних речовин і їх перетворень.
7. Біохімія: знання основних хімічних законів, властивостей речовин, їх перетворень та біологічної ролі хімічних елементів.
Алгоритм роботи:
- прочитати лекції;
- виконати контрольні запитання до лекції;
- виконати тести та завдання;
- ознайомитись із рекомендованою літературою;
- ознайомитись із термінами, що викладені в глосарії;
- з питаннями звертатись до аудиторії 108 (кафедра Хімії, III корпус ЗНУ).