Опис курсу
Метою дисципліни є оволодіння сучасними концепціями організаційної поведінки та техніками організаційного розвитку, вивчення індивідуально-психологічних характеристик особистості, її мотивації та ставлення до різних складових трудового процесу, вертикальних і горизонтальних комунікацій та між особових стосунків, тенденцій організаційного розвитку та реакцій на зміни, що дасть можливість ідентифікувати, розуміти та прогнозувати людську поведінку в конкретних ситуаціях.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Організаційна поведінка» є оволодіння студентами знань щодо сучасних тенденцій організаційного розвитку підприємств різних галузей, а також опанування методичних та практичних аспектів розробки дієвих заходів підвищення ефективності управлінської діяльності на підприємстві. Засвоєння теоретичних основ організаційної поведінки, особливостей взаємозв’язку особистості та організації, групової поведінки і поведінки в команді, управління комунікаціями та конфліктами в організації, влади та лідерства в організації управління персоналом, підходів до формування організаційної культури.
У результаті вивчення навчальної дисципліни «Організаційна поведінка» студенти набувають таких результатів навчання та компетентностей (заплановані результати навчання та компетентності згідно з ОПП Управління персоналом і економіка праці):
Заплановані робочою програмою результати навчання та компетентності |
Методи і контрольні заходи |
ЗК3. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу. ЗК4. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях ЗК9. Здатність до адаптації та дій в новій ситуації. ЗК 11. Здатність приймати обґрунтовані рішення. ЗК12. Навички міжособистісної взаємодії СК8. Здатність аналізувати та розв’язувати завдання у сфері економічних та соціально-трудових відносин. СК16. Здатність використовувати сучасні методи та інструменти управління персоналом, здійснювати раціоналізацію трудових процесів, нормування праці, організацію роботи та оплати праці, оцінку і атестацію, аудит і розвиток персоналу, формувати корпоративну культуру для забезпечення ефективного функціонування системи управління персоналом та досягнення цілей організації. СК17. Здатність розвивати навички роботи в команді та командного лідерства, використовувати принципи ефективних організаційних та міжособистістих комунікацій, методи управління конфліктами, стимулювання та мотивування до ефективної трудової поведінки працівників. |
Опитування. Тестування. (Змістовий модуль 1-6, Moodle).
|
ПРН 6. Використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців і нефахівців у сфері економічної діяльності. ПРН 21. Вміти абстрактно мислити, застосовувати аналіз та синтез для виявлення ключових характеристик економічних систем різного рівня, а також особливостей поведінки їх суб’єктів. ПРН 23. Показувати навички самостійної роботи, демонструвати критичне, креативне, самокритичне мислення. ПРН26. Використовувати сучасні методи управління персоналом, оволодіти знаннями щодо особливостей раціоналізації трудових процесів, нормування, організації роботи і оплати праці, вміти проводити оцінку і атестацію, аудит і розвиток персоналу, формувати корпоративну культуру для забезпечення ефективного функціонування системи управління персоналом та досягнення цілей організації. ПРН27. Демонструвати навички командної роботи та лідерства, ефективних організаційних та міжособистістих комунікацій, управління конфліктами, використання методів стимулювання та мотивування до ефективної трудової поведінки працівників. |
Розв’язання кейсів, завдань, задач (Змістовий модуль 1-6, Moodle). Виконання індивідуального завдання |
Міждисциплінарні зв’язки. Дисципліна тісно пов’язана з курсом «Основи управління персоналом» та «Управління персоналом організації» у межах яких студенти оволодівають знаннями про основні економічні категорії у діяльності на підприємстві: «Основи управління персоналом» та «Управлінська діяльність підприємства» для розуміння поведінки окремих осіб та суб’єктів господарювання у прийнятті рішень щодо розподілу трудових ресурсів.
Набуті студентами знання і навички також будуть необхідні при опануванні дисциплін «Економіка праці і соціально-трудові відносини», «Управління персоналом організації», «Мотивування», «Конфліктологія».