Спеціальність 091 Біологія і біохімія
Метою викладання навчальної дисципліни «Неорганічна хімія» є вивчення складу, будови та властивостей речовин у їх взаємозв’язку, умови та шляхи перетворення одних речовин в інші. Основними завданнями вивчення дисципліни «Неорганічна хімія» є: опанування основних законів і положень хімії; теорії будови атома, хімічного зв’язку і будови молекул на основі періодичної системи; розуміння спеціальних питань і розділів хімії, які стосуються кінетики хімічних реакцій; основних законів розчинів неелектролітів та електролітів; властивостей окремих елементів та їх сполук, а також роль хімії у розвитку Вселеної і впливу на природу людини та навколишнє середовище.
Згідно з вимогами освітньої (освітньо-професійної, освітньо-наукової) програми студенти повинні досягти таких результатів навчання (компетентностей):
- розв’язувати якісні та кількісні задачі до всіх розділів курсу;
- проводити хімічні експерименти на лабораторних заняттях;
- пояснювати явища, закономірності і процеси протікання хімічних реакцій;
- застосовувати знання і навички, отримані під час вивчення курсу для вирішення технологічних та дослідницьких завдань при проходженні спеціалізацій, а також в подальшій трудовій діяльності.
Міждисциплінарні зв’язки. Викладання курсу «Неорганічна хімія» забезпечують дисципліни, які засвоювалися студентами під час навчання у середній загальноосвітній школі, зокрема «Хімія», «Біологія», «Екологія».
Вивчення курсу «Неорганічна хімія» забезпечує успішність вивчення наступних навчальних дисциплін:
1. Аналітична хімія: знання основних хімічних законів, властивостей речовин, проведення якісних реакцій на катіони та аніони, виконання розрахунків під час виконання кількісного аналізу.
2. Органічна хімія: знання хімічної термінології, основних законів та понять хімії.
3. Tехніка експерименту: знання про хімічний посуд, властивості, будову та перетворення речовин.
4. Хімія фізична: знання про будову і склад речовин, розуміння основних законів хімії, а також основних закономірностей протікання хімічних реакцій.
5. Хімія колоїдна: знання основних законів хімії, будови і складу речовин, властивостей неорганічних речовин і їх перетворень, властивостей розчинів.
6. Хімічні методи в біології: знання основних хімічних законів та понять хімії, властивостей неорганічних речовин і їх перетворень.
7. Біохімія: знання основних хімічних законів, властивостей речовин, їх перетворень та біологічної ролі хімічних елементів.
Таємниці будови атома
Перетятько Вікторія Віталіївна, к.пед.н., доцент, доцент кафедри хімії