Модульна контрольна 2 - Теоретичні питання

1. Що називають активністю йона? Яким рівнянням пов'язані активність йона та його рівноважна концентрація? Що таке "йонна сила розчину"? За якою формулою її обчислюють?

2. Сформулюйте основні положення теорії Ареніуса. Дайте визначення кислоти та основи за теорією Бренстеда і Лоурі.

3. Що таке нівелючий та диференціюючий ефект розчинника? Які розчинники здібні диференціювати кислоти?

4. Наведіть приклади реакцій комплексоутворення для визначення та розділення йонів.

5. Сформулюйте умови утворення та розчинення осаду. Чому при виділенні осаду потрібно уникати великого надлишку осаджувача? Як впливає йонна сила розчину на процес осадження?

6. Що називають добутком розчинності? Наведіть вирази добутку розчинності та розчинності для аргентум хромату. Яким чином впливають електроліти та температура на розчинність осаду?

7. Для яких розрахунків вирористовують рівняння Нернста? Наведіть його та поясніть значення всіх величин, що входять до нього.

8. Наведіть напівреакції відновлення перманганат-йону у різних середовищах. В якому середовищі найчастіше відновлюють цей йон? Чому?

9. Назвіть основні способи відбору проби з гомогенних рідин, газів, твердих речовин. Які фактори впливають на величину наважки аналізованої речовини?

10. Які причини адсорбції йонів на поверхні осаду? Які йони адсорбуються осадом у першу чергу? Сформулюйте правило адсорбції Панета-Фаянса-Гана.

11. Опишіть принцип роботи адсорбційних індикаторів на прикладі флуоресцеїну. Наведіть будову міцели.

12. Перелічіть способи вираження концентрації розчину. Наведіть формули. Що називають хімічним еквівалентом, молярною масою?

13. Наведіть класифікацію помилок за походженням. Які їх причини?

14. Що називають відтворюваністю? Які критерії дозволяють її оцінити? Наведіть формули.

15. Назвіть прийоми виключення результату, що випадає. 

Modifié le: Wednesday 13 August 2014, 16:39